Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

ZIUA INTERNAȚIONALĂ A IEI SĂRBĂTORITĂ LA OCNA MUREȘ

Eveniment s-a terminat.

Primăria și Consiliul Local Ocna Mureș, Casa de Cultură ,,Ion Sângereanu,, și Asociația Culturală ”Traditii Ocnamureșene” organizează evenimentul ZIUA INTERNAȚIONALĂ A IEI  în data de 24 iunie 2019, ora 18.

Programul va cuprinde: cântece, jocuri populare, ateliere de cusut, parada costumelor populare și expoziție de ii populare (Maria Anca -Livezile). Evenimentul va avea loc în parcul orașului Ocna Mureș.

Parteneri: Liceul Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș și Asezământul Social ”Sf.Ciprian”.
De Ziua Internațională a IEI poartă cu mândrie o ie, cămașă tradițională românească și vino în parcului orașului nostru!

Vă așteptăm cu drag!!

Înapoi sus
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support