Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Noutăți: anunțuri, dezbateri, licitații publice

Dezbatere publică: PROPUNERE PUZ PENTRU „REGLEMENTARE ZONĂ COMERCIALĂ

În conformitate cu prevederile Legii nr. 52/2003 privind transparenţa decizională în administraţia publică, actualizată, Primăria oraşului Ocna Mureş organizează în perioada 13.08-12.09.2022, consultarea opiniei publice, cu privire la următorul document:

PROPUNERE PUZ PENTRU „REGLEMENTARE ZONĂ COMERCIALĂ” pentru imobilul identificat prin nr. cadastral 83832 OCNA MUREȘ, str. M. Eminescu nr. 1A

Inițiator: SC ELECTRO PRO CONNECT SRL

Cei interesaţi îşi pot depune în scris propunerile, sugestiile sau opiniile cu privire la propunerea PUZ supuse dezbaterii publice, la biroul Registratură – camera 1 sau prin e-mail, dezbatere@primariaocnamures.ro până la data de 12.09.2022, ora 14.00.

În data de 12.09.2022 începând cu orele 15,00 va avea loc dezbaterea publică a propunerii PUZ PENTRU „REGLEMENTARE ZONĂ COMERCIALĂ”, Inițiator: SC ELECTRO PRO CONNECT SRL în sala de şedinţe a Consiliului local al oraşului Ocna Mureş, str. Nicolae Iorga, nr.27, definitivându-se versiunea finală spre a fi elaborată.

În termen de 10 zile calendaristice de la încheierea dezbaterii publice, se asigură accesul public, pe site-ul şi la sediul Primăriei oraşului Ocna Mureş, la următoarele documente: minuta dezbaterii publice, recomandările scrise colectate, versiunile îmbunătăţite ale proiectelor de PUZ, în diverse etape ale elaborării, rapoartele de avizare, precum şi versiunea finală adoptată a actelor normative.

Sunt invitaţi să participe toţi cei interesaţi: cetăţeni, persoane fizice şi juridice, organizaţii ale societăţii civile, organizaţii neguvernamentale, reprezentanţi ai instituţiilor publice interesate.

PRIMAR,

SILVIU VINȚELER

PROPUNERE PUZ PENTRU „REGLEMENTARE ZONĂ COMERCIALĂ”

PROPUNERE PUZ PENTRU „REGLEMENTARE ZONĂ COMERCIALĂ” pentru imobilul identificat prin nr. cadastral 83027 OCNA MUREȘ, str. M. Eminescu nr. 1B

Inițiator: ȘTIR VALER

În data de 12.09.2022 începând cu orele 15,00 va avea loc dezbaterea publică a propunerii PUZ PENTRU „REGLEMENTARE ZONĂ COMERCIALĂ”, Inițiator: ȘTIR VALER în sala de şedinţe a Consiliului local al oraşului Ocna Mureş, str. Nicolae Iorga, nr.27, definitivându-se versiunea finală spre a fi elaborată.

PRIMAR,

SILVIU VINȚELER

Primăria oraşului Ocna Mureş intenţionează să achiziţioneze LUCRĂRI de REPARAŢII CURENTE STRĂZI ASFALTATE DIN ORAŞUL OCNA MUREŞ – Cod CPV 45233251-3. Suma maximă disponibilă este de 292436,97 lei, fără TVA. În acest sens, invităm toţi executanţii de lucrări similare, dacă doresc, să-şi depună oferta la registratura Primăriei sau prin e-mail, la adresa achizitii@primariaocnamures.ro, pâna în data de 08.08.2022, ora 10:00.

OFERTELE SE VOR ANALIZA ÎN DATA DE 08.08.2022, începând cu ora 11:00.

Documentația de achiziție este publicată atât în SEAP, ca atașament la Anunțul publicitar nr. ADV1307212 din 02.08.2022, cât și pe site-ul www.primariaocnamures.ro, la secțiunea Achiziții publice.

Informaţii suplimentare se pot obţine la numărul de telefon  0733670584, persoană de contact Morar Viorel sau prin e-mail, la adresa achiziții@primariaocnamures.ro.

CONSILIER ACHIZIŢII PUBLICE,

EC. MORAR VIOREL

Primăria oraşului Ocna Mureş intenţionează să achiziţioneze LUCRĂRI de MARCAJ RUTIER  – Cod CPV 45233221-4

Primăria oraşului Ocna Mureş intenţionează să achiziţioneze LUCRĂRI de MARCAJ RUTIER  – Cod CPV 45233221- 4. Suma maximă disponibilă este de 54621,84 lei, fără TVA (65000,00 lei cu TVA). În acest sens, invităm toţi executanţii de lucrări similare, dacă doresc, să-şi depună oferta, respectând prevederile Documentației de atribuire, pâna în data de 08.08.2022. Documentația de achiziție este publicată atât în SEAP, ca atașament la Anunțul publicitar nr. ADV1307217, cât și pe site-ul www.primariaocnamures.ro, la secțiunea Achiziții publice.

CONSILIER ACHIZIŢII PUBLICE,

EC. MORAR VIOREL

Înapoi sus
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support