Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Consultare opinie publică: Inițiere elaborare PUZ – ”Reglementare zonă comercială”

În conformitate cu prevederile Legii nr. 52/2003 privind transparenţa decizională în administraţia publică, actualizată, Primăria oraşului Ocna Mureş organizează în perioada 05.05-06.06.2022, consultarea opiniei publice, cu privire la următorul document:

INTENȚIE ELABORARE PUZ – „REGLEMENTARE ZONĂ COMERCIALĂ”,

CF 83027 OCNA MUREȘ, STR. M. EMINESCU NR. 1B

Inițiator: ȘTIR VALER

Cei interesaţi îşi pot depune în scris propunerile, sugestiile sau opiniile cu privire la INTENȚIA DE ELABORARE PUZ supuse dezbaterii publice, la biroul Registratură – camera 1 sau prin e-mail, dezbatere@primariaocnamures.ro până la data de 06.06.2022, ora 14.00.

În data de 08.06.2022 începând cu orele 10,00 va avea loc dezbaterea publică pentru INTENȚIE ELABORARE „PUZ – REGLEMENTARE ZONĂ COMERCIALĂ” pentru imobilul identificat prin nr. cadastral 83027 OCNA MUREȘ, Str. M. Eminescu nr. 1B,  Inițiator: ȘTIR VALER în sala de şedinţe a Consiliului local al oraşului Ocna Mureş, str. Nicolae Iorga, nr.27, definitivându-se versiunea finală pentru a se putea trece la etapa de elaborare a PUZ.

În termen de 10 zile calendaristice de la încheierea dezbaterii publice, se asigură accesul public, pe site-ul şi la sediul Primăriei oraşului Ocna Mureş, la următoarele documente: minuta dezbaterii publice, propuneri pentru elaborarea PUZ.

Sunt invitaţi să participe toţi cei interesaţi: cetăţeni, persoane fizice şi juridice, organizaţii ale societăţii civile, organizaţii neguvernamentale, reprezentanţi ai instituţiilor publice interesate.

PRIMAR,

SILVIU VINȚELER